Nasza cela - Forum dla ludzi z charakterem, zakonników i pustelników
Maj 05, 2024, 07:55:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lech Wałęsa: Stawianie mi zarzutów jest haniebne  (Przeczytany 779 razy)
AIDS
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 36


« : Październik 29, 2021, 18:43:14 »


.

Lech Wałęsa: Stawianie mi zarzutów jest haniebne
 
Przemysław Malinowski

 Były prezydent Lech Wałęsa wydał oświadczenie w sprawie złożenia nieprawdziwych zeznań. "Mam nadzieję, że osoby , które doprowadziły do postawienia mi tego haniebnego zarzutu poniosą za to kiedyś odpowiedzialność" - przekazał.

 




© , Jerzy Dudek Lech Wałęsa


W piątek Lech Wałęsa został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Byłemu prezydentowi przedstawiono zarzut dotyczący złożenia nieprawdziwych zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu karnym prowadzonym w sprawie podrobienia na jego szkodę dokumentów operacyjnych Służby Bezpieczeństwa z lat 1970-1976.
Wałęsa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Lech Wałęsa usłyszał zarzut składania nieprawdziwych zeznań
W opublikowanym w internecie oświadczeniu przekazał, że stawiany mu zarzut "jest haniebny". "Jest to kolejne oszczerstwo, próba zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji umniejszenie mojej roli w historii" - przekonuje były prezydent.

"Mam nadzieję, że osoby, które doprowadziły do postawienia mi tego haniebnego zarzutu poniosą za to kiedyś odpowiedzialność. Prokuratura nie jest miejscem do ustalania prawd historycznych – prawdę o tamtych czasach ustalą historycy, a wyroków historii nie boję się" - czytamy w oświadczeniu.


Wałęsa zapowiedział, że nie będzie tłumaczył się prokuraturze "z działań, które przyniosły zwycięstwo Solidarności, wolność Polsce, a w konsekwencji upadek komunizmu". "Korzystam z przysługującego mi prawa i odmawiam składania wyjaśnień" - dodał.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/lech-wa%C5%82%C4%99sa-stawianie-mi-zarzut%C3%B3w-jest-haniebne/ar-AAQ6aem?ocid=msedgdhp&pc=U531

.
Zapisane
AIDS
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2021, 18:43:58 »

http://www.naszacela.darmowefora.pl/index.php?topic=57.0
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumfederacjigarmanii miraculous-school stadoterra maho gangem