Nasza cela - Forum dla ludzi z charakterem, zakonników i pustelników
Maj 11, 2024, 23:39:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Luterański ksiądz apeluje do Tuska  (Przeczytany 2120 razy)
agnieszka
Użytkownik
**
Wiadomości: 71


« : Wrzesień 03, 2011, 06:50:10 »

"Jesteśmy zbulwersowani"

dzisiaj, 06:42
RC / PAP
O podjęcie konkretnych kroków, które ustrzegą Polskę i Europę przed antychrześcijańskimi i chuligańskimi wybrykami zaapelował do szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i premiera Donalda Tuska luterański ksiądz ze Szczyrku w Beskidach Jan Byrt.

Ksiądz Byrt w liście otwartym, który wysłał do obu polityków, podkreślił, że z wielkim smutkiem przyjął informacje o chuligańskim incydencie w Jedwabnem. Nieznani sprawcy sprofanowali tam pomnik upamiętniający Żydów zamordowanych przez polskich sąsiadów.

- Chrześcijanie nie mogą milczeć, gdy dochodzi do takich zachowań. Coraz częściej w ostatnich latach mamy do czynienie z takimi sytuacjami nie tylko w stosunku do Narodu Wybranego, ale też do chrześcijan. (...) Jesteśmy tym zbulwersowani. Potępiamy takie chuligańskie zachowania ludzi. Niszczenie miejsc pamięci, cmentarzy nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. (...) Chrystus uczy przebaczenia, tolerancji i miłości - napisał w liście.


Duchowny zwrócił uwagę w liście, że w Polsce także dochodzi do wybryków chuligańskich, skierowanych przeciw chrześcijanom. - Nieliczne grupki zwyrodnialców plują na chrześcijańskie korzenie Europy, kpią i szydzą z chrześcijan. (...) W Polsce mamy do czynienia na razie z drobniejszymi wystąpieniami: "palikotowców", czy szaleńca-artysty, który kpił z katolików w Boże Ciało i pląsał niczym motyl. Satanista, który publicznie zniszczył Święte Słowo Boże Biblię, by (...) pokazać pogardę wobec nas. Sąd nie widzi w tym nic złego! Czy nie można coś z tym zrobić? - pyta w liście ksiądz Byrt.

Ksiądz Jan Byrt słynie z niekonwencjonalnych inicjatyw ewangelizacyjnych. Rozdawał biblie oraz zainicjował akcję przekazywania uboższym używanych nart. Z jego inspiracji przy Białym Krzyżu w Beskidzie Śląskim stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem. Wzniósł ołtarz na jednym z beskidzkich szczytów. Przy kościele tworzy ogród, który upamiętni przypadającą w 2017 roku 500. rocznicę Reformacji.

Zapisane
agnieszka
Użytkownik
**
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 03, 2011, 06:51:35 »

Jezus powiedział: Kto nie jest ze mną  to jest przeciwko mnie ....
Nic  dodać .
Zapisane
agnieszka
Użytkownik
**
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 03, 2011, 06:53:13 »

nie powinno mieć znaczenia czy zbeszczeszczono chrześcijan, ateistów, czy innych .
trzeba walczyć z chuligaństwem, dziwi rozróżnianie czyj obiekt został zamalowany. Czy gdyby zamalowano cerkiew albo meczet, albo obiekt poświęcony ateistom to byłoby co innego?

Obiekt nie został zniszczony ale sprofanowany, powinno się właściwie nazywać sprawy, a nie uprawiać propagandę.
Zapisane
Gutek
Administrator
Użytkownik
*****
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #3 : Luty 03, 2012, 08:42:26 »

Derex...Ministrowie winni ,rząd winni i dziennikarze którzy przez wiele lat atakowali Kaczyńskich i oni robili za rząd tą brudną robotę



a arabski wygrzewa się w nagrodę w promieniach słonca peru-zasłużył.mam nadzieję graniczącą z pewnoscią że cała ta ekipa odpowie za wszystkie swoje czyny.każde kłamstwowyjdzie na jaw
Zapisane
agnieszka
Użytkownik
**
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #4 : Styczeń 11, 2014, 12:01:28 »

No niestety obecnie to faktycznie jest jeden wielki bałagan. Ostatnio zadano Tuskowi jedno bardzo proste pytanie "Po co sześciolatków wysyłać do szkoły, skoro już teraz wśród młodzieży bezrobocie sięga blisko 30%, chce mieć więcej bezrobotnych?", Odpowiedź Tuska mnie zszokowała, "co pani może wychodzić w przyszłość tak daleko"- nie wiem ale jak dla mnie było źle a z dnia na dzień jest coraz gorzej, więc idąc tą drogą aż się boje co będzie za te parę lat jak 6latki skończą szkołę :/ I wypowiedź tą można zinterpretować w ten sposób, iż teraz jest moja kadencja ja tutaj rządzę a jak się skończy moja kadencja to się martwić będzie następny żeby ten syf uporządkować...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bestgame lisypl shaggydogss asg-wlodawa valiance